?> Nederlandse clubs in de in Europa in de 2e voorronde 
Tweet
Nederlandse clubs
2e voorronde
in Europa
38 wedstrijden
Gewonnen: 18
Gelijk: 11
Verloren: 9
Voor: 77
Tegen: 41
Geel: 56
Rood: 5

Alfabetisch gesorteerd (oplopend).
Nederlandse clubs
2e voorronde
in Europa
Gs Gw Ge Ve Vo Te Gl Ro
1. ADO Den Haag 2 2 0 0 5 2 2 1

2. Ajax 2 2 0 0 5 1 1

3. AZ 4 2 1 1 5 3 8

4. FC Groningen 2 0 1 1 1 2 5

5. FC Twente 4 1 2 1 7 3 2

6. FC Utrecht 8 2 4 2 14 10 11

7. Feyenoord 4 2 1 1 8 4 5 3

8. NAC 2 2 0 0 8 0 2

9. PSV 6 3 0 3 12 8 15

10. Vitesse 4 2 2 0 12 8 5 1


Alfabetisch gesorteerd (oplopend).
Nederlandse clubs
2e voorronde
in Europa
tegen
Gs Gw Ge Ve Vo Te Gl Ro
1. Aberdeen FC 2 0 1 1 1 2 5

2. AEK Athene 2 1 0 1 3 1 4

3. BK Häcken 2 1 1 0 3 0 3

4. FC Basel 2 1 0 1 4 4 5

5. FC Differdange 03 2 0 1 1 4 5 4

6. FC Inter Turku 2 1 1 0 6 1

7. FC Jazz 2 2 0 0 8 3 1

8. FC Levadia Tallinn 2 0 1 1 1 2 2

9. FC Porto 2 0 1 1 0 1 5 2

10. FC Viitorul Constanta 2 1 1 0 5 3 3

Totaal 19 tegenstanders

Alfabetisch gesorteerd (oplopend).
 
Nederlandse clubs
2e voorronde
in Europa
per seizoen
Gs Gw Ge Ve Vo Te Gl Ro
1. 1992/1993 2 1 0 1 3 1 4

2. 1993/1994 2 0 1 1 0 1 5 2

3. 1997/1998 2 2 0 0 8 3 1

4. 1998/1999 2 1 0 1 5 3 6

5. 2006/2007 2 0 1 1 1 2 2

6. 2009/2010 2 2 0 0 8 0 2

7. 2010/2011 2 1 1 0 5 1

8. 2011/2012 2 2 0 0 5 2 2 1

9. 2012/2013 4 2 2 0 13 6 2 1

10. 2013/2014 2 0 1 1 4 5 4

Totaal 14 seizoenen

Alfabetisch gesorteerd (oplopend).
 
Nederlandse clubs
2e voorronde
in Europa
per soort
Gs Gw Ge Ve Vo Te Gl Ro
1. Kwal. Champions League 12 7 1 4 25 13 21 3

2. Kwal. Europa League 24 11 9 4 51 26 33 2

3. Kwal. UEFA Cup 2 0 1 1 1 2 2


Alfabetisch gesorteerd (oplopend).
 
Coaches
Nederlandse clubs
2e voorronde
in Europa
Gs Gw Ge Ve Vo Te Gl Ro
1. Mark van Bommel 2 1 0 1 4 4 5

2. John van den Brom 4 1 1 2 4 6 9

3. Ton du Chatinier 2 1 1 0 5 1

4. Arie Haan 2 2 0 0 8 3 1

5. Erik ten Hag 4 3 1 0 8 2 4

6. Willem van Hanegem 2 0 1 1 0 1 5 2

7. Erwin van de Looi 2 0 1 1 1 2 5

8. Robert Maaskant 2 2 0 0 8 0 2

9. Steve McClaren 2 1 1 0 6 1

10. Bobby Robson 2 1 0 1 5 3 6

Totaal 16 coaches


30/07/2019: FC Basel - PSV 2 - 1

Alfabetisch gesorteerd (oplopend).
 
Coaches
tegen
Nederlandse clubs
2e voorronde
in Europa
Gs Gw Ge Ve Vo Te Gl Ro
1. Andreas Alm 2 0 1 1 0 3 3

2. Dusan Bajevic 2 1 0 1 1 3 8

3. Job Dragtsma 2 0 1 1 1 6 2

4. Carlos Ferrer 2 1 0 1 3 2 6

5. Slava Gabrielyan 2 0 0 2 0 8 5 1

6. Gheorghe Hagi 2 0 1 1 3 5 3 1

7. Tomislav Ivic 2 1 1 0 1 0 6

8. Gediminas Jarmalavicius 2 0 0 2 2 5 7

9. Marcel Koller 2 1 0 1 4 4 6

10. Michel Leflochmoan 2 1 1 0 5 4 8

Totaal 19 coaches

Alfabetisch gesorteerd (oplopend).
 
Alle rondes
Nederlandse clubs
in Europa
Gs Gw Ge Ve Vo Te Gl Ro
1. 1e ronde 198 100 41 57 410 236 160 6

2. 1e ronde return 198 110 32 56 443 220 175 14

3. 1e voorronde 4 2 1 1 13 2 5

4. 1e voorronde return 4 3 0 1 9 4 3

5. 2e ronde 147 72 34 41 230 154 144 6

6. 2e ronde return 147 59 31 57 217 203 182 10

7. 2e voorronde 19 6 8 5 35 23 26 3

8. 2e voorronde return 19 12 3 4 42 18 30 2

9. 3e ronde 59 21 10 28 64 75 75 1

10. 3e ronde return 59 26 7 26 78 75 79 3

Totaal 43 verschillende rondes

Alfabetisch gesorteerd (oplopend).
Stadions
Nederlandse clubs
2e voorronde
in Europa
Gs Gw Ge Ve Vo Te Gl Ro
1. AFAS Stadion 2 1 1 0 2 1 4

2. Albert Le Coq Arena 1 0 0 1 0 1 1

3. Almaty Ortalyk Stadion 1 0 0 1 0 2 2

4. Arke Stadion 1 0 1 0 1 1 1

5. Bravida Arena 1 1 0 0 3 0 2

6. Central Stadium Hagi Academy 1 0 1 0 2 2 1

7. Darius and Girënas Stadium 1 1 0 0 3 2 1 1

8. De Grolsch Veste 1 0 1 0 1 1

9. Estadio das Antas 1 0 0 1 0 1 3 1

10. Euroborg 1 0 0 1 1 2 1

Totaal 31 stadions

Alfabetisch gesorteerd (oplopend).
Scheidsrechters
Nederlandse clubs
2e voorronde
in Europa
Gs Gw Ge Ve Vo Te Gl Ro
1. Aliyar Aghayev 1 0 0 1 0 2 2

2. Fabio Baldas 1 1 0 0 3 0 2

3. Damir Batinic 1 1 0 0 3 2 1 1

4. Ivan Bebek 1 1 0 0 5 0

5. Alain Bieri 1 0 0 1 1 2 2

6. Serhiy Boiko 1 0 1 0 0 0 1

7. Kevin Clancy 1 1 0 0 3 1 2

8. Aleksei Eskov 1 0 1 0 1 1 2

9. Simon Lee Evans 1 1 0 0 2 0 2

10. Hubert Forstinger 1 0 0 1 0 1 2

Totaal 38 scheidsrechters
Alfabetisch gesorteerd (oplopend).
Spelers
Nederlandse clubs
2e voorronde
in Europa
Gs Gw Ge Ve Dl Ke Ed Gl Ro
1. Patrick van Aanholt 2 1 1 0 1

2. Issah Abass 1 0 0 1

3. Berry van Aerle 2 1 0 1 2

4. Ahmed Ammi 2 2 0 0

5. Matthew Amoah 2 2 0 0 2

6. Jarchinio Antonia 2 0 1 1

7. Nana Asare 2 1 1 0 1

8. Yassin Ayoub 2 1 1 0

9. Kennedy Bakircioglu 2 0 1 1

10. Otman Bakkal 2 0 1 1

11. Donny van de Beek 2 2 0 0

12. Roy Beerens 2 1 1 0 1 1

13. Illias Bel Hassani 2 1 0 1

14. Rasmus Bengtsson 1 0 1 0

15. Emil Bergström 2 0 1 1

Totaal 260 spelers

Alfabetisch gesorteerd (oplopend).
Spelers
tegen
Nederlandse clubs
2e voorronde
in Europa
Gs Gw Ge Ve Dl Ke Ed Gl Ro
1. Peter Abrahamsson 2 0 1 1 3

2. Vlad Achim 2 0 1 1

3. Kemal Ademi 1 0 0 1

4. Giorgos Agorogiannis 2 1 0 1 1

5. Julian Ahmataj 2 0 1 1

6. Joni Aho 2 0 1 1 1

7. Albian Ajeti 2 1 0 1 1 1

8. Omar Alderete 2 1 0 1 1 1

9. Alekos Alexandris 2 1 0 1

10. Valeri Alexanyan 2 0 0 2

Totaal 296 spelers

(Bron: Onbekend)
22/07/2010: KF Tirana - FC Utrecht 1 - 1

nr. datum soort ronde thuis uit uitslag
1992/1993
1. 21-okt kw.CL 2VR AEK Athene PSV 1 - 0

2. 04-nov kw.CL 2VR(r) PSV AEK Athene 3 - 0

1993/1994
3. 20-okt kw.CL 2VR FC Porto Feyenoord 1 - 0

4. 03-nov kw.CL 2VR(r) Feyenoord FC Porto 0 - 0

1997/1998
5. 13-aug kw.CL 2VR Feyenoord FC Jazz 6 - 2

6. 27-aug kw.CL 2VR(r) FC Jazz Feyenoord 1 - 2

1998/1999
7. 12-aug kw.CL 2VR NK Maribor Branik PSV 2 - 1

8. 26-aug kw.CL 2VR(r) PSV NK Maribor Branik 4 - 1

2006/2007
9. 10-aug kw. UEFA 2VR FC Twente FC Levadia Tallinn 1 - 1

10. 24-aug kw. UEFA 2VR(r) FC Levadia Tallinn FC Twente 1 - 0

2009/2010
11. 16-jul kw. EL 2VR NAC Gandzasar Kapan 6 - 0

12. 23-jul kw. EL 2VR(r) Gandzasar Kapan NAC 0 - 2

2010/2011
13. 15-jul kw. EL 2VR FC Utrecht KF Tirana 4 - 0

14. 22-jul kw. EL 2VR(r) KF Tirana FC Utrecht 1 - 1

2011/2012
15. 14-jul kw. EL 2VR FK Tauras ADO Den Haag 2 - 3

16. 21-jul kw. EL 2VR(r) ADO Den Haag FK Tauras 2 - 0

2012/2013
17. 19-jul kw. EL 2VR Lokomotiv Plovdiv Vitesse 4 - 4

18. 19-jul kw. EL 2VR FC Twente FC Inter Turku 1 - 1

19. 26-jul kw. EL 2VR(r) Vitesse Lokomotiv Plovdiv 3 - 1

20. 26-jul kw. EL 2VR(r) FC Inter Turku FC Twente 0 - 5

2013/2014
21. 18-jul kw. EL 2VR FC Differdange 03 FC Utrecht 2 - 1

22. 25-jul kw. EL 2VR(r) FC Utrecht FC Differdange 03 3 - 3

2014/2015
23. 17-jul kw. EL 2VR Aberdeen FC FC Groningen 0 - 0

24. 24-jul kw. EL 2VR(r) FC Groningen Aberdeen FC 1 - 2

2017/2018
25. 13-jul kw. EL 2VR Valletta FC FC Utrecht 0 - 0

26. 20-jul kw. EL 2VR(r) FC Utrecht Valletta FC 3 - 1

2018/2019
27. 25-jul kw.CL 2VR Ajax SK Sturm Graz 2 - 0

28. 26-jul kw. EL 2VR Kairat Almaty AZ 2 - 0

29. 26-jul kw. EL 2VR FC Viitorul Constanta Vitesse 2 - 2

30. 01-aug kw.CL 2VR(r) SK Sturm Graz Ajax 1 - 3

31. 02-aug kw. EL 2VR(r) AZ Kairat Almaty 2 - 1

32. 02-aug kw. EL 2VR(r) Vitesse FC Viitorul Constanta 3 - 1

2019/2020
33. 23-jul kw.CL 2VR PSV FC Basel 3 - 2

34. 25-jul kw. EL 2VR AZ BK Häcken 0 - 0

35. 25-jul kw. EL 2VR FC Utrecht HŠK Zrinjski Mostar 1 - 1

36. 30-jul kw.CL 2VR(r) FC Basel PSV 2 - 1

37. 01-aug kw. EL 2VR(r) BK Häcken AZ 0 - 3

38. 01-aug kw. EL 2VR(r) HŠK Zrinjski Mostar FC Utrecht 2 - 1

datum soort thuis uit uitslag
1992/1993
21-okt kw.CL AEK Athene PSV 1 - 0

04-nov kw.CL PSV AEK Athene 3 - 0

1993/1994
20-okt kw.CL FC Porto Feyenoord 1 - 0

03-nov kw.CL Feyenoord FC Porto 0 - 0

1997/1998
13-aug kw.CL Feyenoord FC Jazz 6 - 2

27-aug kw.CL FC Jazz Feyenoord 1 - 2

1998/1999
12-aug kw.CL NK Maribor Branik PSV 2 - 1

26-aug kw.CL PSV NK Maribor Branik 4 - 1

2006/2007
10-aug kw. UEFA FC Twente FC Levadia Tallinn 1 - 1

24-aug kw. UEFA FC Levadia Tallinn FC Twente 1 - 0

2009/2010
16-jul kw. EL NAC Gandzasar Kapan 6 - 0

23-jul kw. EL Gandzasar Kapan NAC 0 - 2

2010/2011
15-jul kw. EL FC Utrecht KF Tirana 4 - 0

22-jul kw. EL KF Tirana FC Utrecht 1 - 1

2011/2012
14-jul kw. EL FK Tauras ADO Den Haag 2 - 3

21-jul kw. EL ADO Den Haag FK Tauras 2 - 0

2012/2013
19-jul kw. EL Lokomotiv Plovdiv Vitesse 4 - 4

19-jul kw. EL FC Twente FC Inter Turku 1 - 1

26-jul kw. EL Vitesse Lokomotiv Plovdiv 3 - 1

26-jul kw. EL FC Inter Turku FC Twente 0 - 5

2013/2014
18-jul kw. EL FC Differdange 03 FC Utrecht 2 - 1

25-jul kw. EL FC Utrecht FC Differdange 03 3 - 3

2014/2015
17-jul kw. EL Aberdeen FC FC Groningen 0 - 0

24-jul kw. EL FC Groningen Aberdeen FC 1 - 2

2017/2018
13-jul kw. EL Valletta FC FC Utrecht 0 - 0

20-jul kw. EL FC Utrecht Valletta FC 3 - 1

2018/2019
25-jul kw.CL Ajax SK Sturm Graz 2 - 0

26-jul kw. EL Kairat Almaty AZ 2 - 0

26-jul kw. EL FC Viitorul Constanta Vitesse 2 - 2

01-aug kw.CL SK Sturm Graz Ajax 1 - 3

02-aug kw. EL AZ Kairat Almaty 2 - 1

02-aug kw. EL Vitesse FC Viitorul Constanta 3 - 1

2019/2020
23-jul kw.CL PSV FC Basel 3 - 2

25-jul kw. EL AZ BK Häcken 0 - 0

25-jul kw. EL FC Utrecht HŠK Zrinjski Mostar 1 - 1

30-jul kw.CL FC Basel PSV 2 - 1

01-aug kw. EL BK Häcken AZ 0 - 3

01-aug kw. EL HŠK Zrinjski Mostar FC Utrecht 2 - 1



10/08/2006: FC Twente - FC Levadia Tallinn 1 - 1

Grootste zege(s)
Nederlandse clubs
2e voorronde
in Europa
per soort wedstrijd
datum soort ronde thuis uit uitslag
16/07/2009 kw. EL 2VR NAC Gandzasar Kapan 6 - 0

13/08/1997 kw.CL 2VR Feyenoord FC Jazz 6 - 2

datum soort thuis uit uitslag
16/07/2009 kw. EL NAC Gandzasar Kapan 6 - 0

13/08/1997 kw.CL Feyenoord FC Jazz 6 - 2


Grootste nederla(a)g(en)
Nederlandse clubs
2e voorronde
in Europa
per soort wedstrijd

datum soort ronde thuis uit uitslag
26/07/2018 kw. EL 2VR Kairat Almaty AZ 2 - 0

12/08/1998 kw.CL 2VR NK Maribor Branik PSV 2 - 1

30/07/2019 kw.CL 2VR(r) FC Basel PSV 2 - 1

21/10/1992 kw.CL 2VR AEK Athene PSV 1 - 0

20/10/1993 kw.CL 2VR FC Porto Feyenoord 1 - 0

24/08/2006 kw. UEFA 2VR(r) FC Levadia Tallinn FC Twente 1 - 0

datum soort thuis uit uitslag
26/07/2018 kw. EL Kairat Almaty AZ 2 - 0

12/08/1998 kw.CL NK Maribor Branik PSV 2 - 1

30/07/2019 kw.CL FC Basel PSV 2 - 1

21/10/1992 kw.CL AEK Athene PSV 1 - 0

20/10/1993 kw.CL FC Porto Feyenoord 1 - 0

24/08/2006 kw. UEFA FC Levadia Tallinn FC Twente 1 - 0